بلوک سبک C.A.S

بلوک سبک ساختمانی هوادار C.A.S ، متشکل از سیمان، سیلیس، سنگدانه های سبک و مواد هوازا است که استفاده از هر یک از این مواد سبب بروز ویژگی برتری از جمله مقاومت بالا،کاهش وزن، مقاومت در برابر خوردگی حشرات،مانع عبور رطوبت،صوت و انرژی در این محصول شده است.

ویژگی ها و مشخصات فنی بلوک سبک C.A.S :

الف) وزن مخصوص هر متر مکعب بلوک سبک C .A.S حدود 480 الی 530 کیلوگرم است;به طوریکه که در سطح آب به صورت شناور باقی می ماند.

ب) مقاومت فشاری بلوک سبک C.A.S ، حدود 27 الی 33 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع است.

ج) درصد جذب آب بلو ک های سبک C.A.S ، 10 الی 12 درصد بوده و فاقد جمع شدگی خطی می باشند.

*ابعاد بلوک های سبک C.A.S بر حسب سانتیمتر به شرح زیر می باشد:

بلوک   60*25*8    _  بلوک   30*25*8

بلوک   60*25*10  _  بلوک   30*25*10

بلوک   60*25*15  _  بلوک   30*25*15

بلوک   60*25*20  _  بلوک   30*25*20

بلوک   60*25*25  _  بلوک   30*25*25

بلوک   60*25*30  _  بلوک   30*25*30

بلوک   60*25*33  _  بلوک   30*25*33

ابعاد فوق با توجه به درخواست مشتری و توافق تولیدکننده ،قابل تغییر است.

مزایا و قابلیت های بلوک سبک C.A.S :

 • مقاومت و دوام بسیار بالا با وزن پایین : به دلیل استفاده از سیمان و سبکدانه های مقاوم و مواد هوازا
 • عایق حرارتی مناسب: تخلخل موجود در بلوک سبک C .A.S ، به عنوان جداره و عایق صوت و حرارت عمل می کند.
 • عایق صوتی
 • مقاوم در برابر آتش: به دلیل استفاده از سبکدانه رسی مقاوم که در دمای 1250 درجه سانتیگراد به عمل آمده است.
 • مقاوم در برابر یخ زدگی: وجود تخلخل در بلوک سبک C .A.S و همچنین عدم جذب رطوبت ، مانع از یخ زدگی و ترک خوردگی آن می شود.
 • مقاوم در برابر زلزله : کاهش وزن بلوک و به دنبال آن کاهش وزن ساختمان ،سبب مقاومت در برابر زلزله می شود.
 • حمل و نقل آسان و سریع: به دلیل داشتن ابعاد بزرگ و درعین حال سبک
 • سرعت اجرای بالا: به راحتی توسط کارگر و با دست، قابل جابجایی است.
 • سهولت در اجرا: برای کار کردن با بلوک سبک C .A.S ، به تخصص خاصی نیاز نیست. همچنین قابلیت میخ کوبیدن را دارند و به راحتی می توان پریز ،لوله و اتصالات را بر روی آن نصب کرد.
 • مصرف ملات کمتر در اجرا: به دلیل بزرگ بودن ابعاد بلوک،سطح ملات خور بلوک سبک C .A.S نسبت به محصولات سنتی نظیر آجر و بلوک سفالی و … کاهش میابد.
 • سازگار با سلامت محیط زیست: به دلیل عدم وجود مواد خورنده و سمی در مواد اولیه بلوک سبک C .A.S

کاربرد بلوک سبک C.A.S :

بلوک سبک C.A.S مصالحی استاندارد و با پیشرفت کاری بسیار بالا گزینه مناسبی برای پروژه های ساختمانی و شرکت های انبوه سازی می باشند.

بلوک سبک هوادار C.A.S در دیوارهای باربر و غیر باربر بیرونی و داخلی ساختمان استفاده شده و جایگزین متفاوتی نسبت به انواع مصالح ساختمانی سنتی رایج  نظیر آجر،بلوک های سفالی، بتنی و … می شود.

بلوک های هوادار C.A.S از پرکاربردترین و سبک ترین نوع محصولات ساختمانی پیش ساخته با سیمان هستند که به سبب دارا بودن ویژگی های متفاوت، کارپذیری در اماکن مختلف را امکان پذیر ساخته است.از جمله:

1_ دیوار انبارها و سردخانه های صنعتی: بلوک سبک C.A.S ، به دلیل مقاومت در برابر آتش سوزی ،جلوگیری از انتقال رطوبت به داخل انبار،جلوگیری از ورود حشرات موزی و همچنین عدم تبادل سرما و گرمای محیط خارجی به داخل ،جهت استفاده در انبارها و سردخانه ها حائز اهمیت می باشند.

2_ واحد تأسیسات: در ساخت بلوک سبک C.A.S برخلاف سایر محصولات مشابه از آهک استفاده نشده و به همین سبب خوردگی و پوسیدگی لوله ها و تأسیسات را به دنبال نخواهد داشت.

3_بیمارستان ها و مدارس: مقاومت در برابر زلزله، عایق صوتی و عدم تبادل انرژی با محیط بیرونی از نکات مهم در ساخت مدارس و بیمارستان ها بوده که بلوک سبک C.A.S تأمین کننده آن می باشد.

4_ویلاها و بناهای ساحلی در مناطق شرجی و مرطوب: بلوک سبک C.A.Sبه دلیل مقاومت در برابر خوردگی و عدم جذب رطوبت، گزینه مناسبی برای استفاده در این بناها می باشد.

فهرست